انجمن تخصصی طراحی وب ایران

نسخه‌ی کامل: قوانین انجمن تخصصی طراحی وب ایران
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
بسم الله الرحمن الرحیم

کاربر گرامی
با تشکر از اینکه سایت ما را جهت پرسش و پاسخ انتخاب کرده اید. برای حفظ نظم سایت و مشخص کردن اهداف، قوانینی را وضع کرده ایم که هر کاربر (اعم از مدیران انجمن ها، افراد تازه وارد، فعال و ...) ملزم به رعایت این قوانین هستند، در غیر اینصورت مسولین سایت حق دارند که ارسالات و در برخی مواقع اکانت آن کاربر را از سایت حذف نمایند.

** این سایت یك سایت علمی و آموزشی كاملاً مستقل بوده و وابسته به هیچ نهاد و یا سازمانی نیست و تحت قوانین جاری جمهوری اسلامی ایران اداره می شود و علاوه بر موارد زیر رعایت کلیه قوانین رایج در جمهوری اسلامی ایران الزامی میباشد و با توجه به اهداف سایت، هرگونه فعالیت سیاسی، مذهبی و مسائلی که با قوانین جمهوری اسلامی ایران و قوانین سایت متضاد باشد ممنوع است و در صورت لزوم پیگرد قانونی نیز در بر خواهد داشت. **

1- تمامی کاربران می بایست در هنگام ثبت نام در سایت، از کلمات مناسب جهت استفاده در نام کاربری خود استفاده نمایند. درصورت مشاهده کلمات رکیک و نامناسب، اشتراک آن كاربر در اولین فرصت مسدود خواهد شد و دسترسی وی به انجمنها قطع خواهد شد حتی المقدور نام كاربری را با حروف انگیسی به جای فارسی ایجاد نمایید.

2- کاربران می بایست در هنگام ارسال سوالات و مشکلات و پیغامهای خود از یک موضوع مناسب استفاده نمایند. این موضوع می بایست در رابطه با سوال، مشکل و یا پیغام ایشان باشد. در غیر اینصورت در حالتی که کاربر جدید باشد به او اخطار داده خواهد شد. در صورت تکرار مکرر این موضوع توسط کاربران چه جدید و چه قدیم، برخورد جدی خواهد شد.
از انتخاب عناوینی از جمله كمك، تورو خدا كمكم كنید، خیلی مهم، هر كی میتونه جواب بده، نیاز به پاسخ فوری، یك برنامه، جطوری میتونم، كرك برنامه و جملاتی شبیه به این پیغامها جدا خودداری نمایید كه طبق قوانین با شما بر خورد خواهد شد.
راهنمایی در این زمینه: ‌برای انتخاب موضوع میتوانید از كلمات كلیدی سوال خود استفاده كنید.

3- مسئولیت مطالب ارسال شده توسط کاربران به عهده خود ایشان می باشد و لزوماً نظر و یا مطلب مسئولین سایت نمی باشد.

4- در صورتی که مایل به ارسال مطلبی از یک سایت یا منبع دیگر (کتاب ، مجله ، وبلاگ و ...) می باشید، حتماً منبع آن را ذکر نمایید. در صورتی که مطلب یا موضوع مذکور نوشته شده توسط شخص خاصی بود، حتماً نام وی را نیز ذکر نمایید.

5- لطفاً درهنگام مطرح کردن سوالات خود، انجمن مناسب را انتخاب نمایید و از مطرح کردن مجدد سوالات خود در انجمن های نامتناسب با سوالتان خودداری نمایید و در هنگام طرح سوالات خود آنها را به صورت جداگانه مطرح فرمایید. بدین معنی که درصورتی که سوالهای گوناگونی دارید، آنها را در چندین ارسال مطرح نمایید و از مطرح کردن تمامی سوالات در یک ارسال خودداری فرمایید.

6- قوانین امضا: با توجه به اینکه مخاطبان این انجمن طراحان سایت ها میباشد امضا شما میتواند به معرفی سایت شما بپردازد و در حال حاضر تبلیغ محسوب نخواهد شد، اما در صورت استفاده از تصاویر و... که به هر نحوی به ظاهر انجمن صدمه بزند به کاربر تذکر و سپس دسترسی وی به انجمن قطع خواهد شد.

7- لطفاً از ساخت بیشتر از یک حساب در سایت جداً خودداری فرمایید. در صورت مشاهده بیشتر از یک حساب از طرف یک کاربر ، تمامی آنها در اولین فرصت حذف خواهند شد و دسترسی وی به انجمنها قطع خواهد شد.

8- مباحث مربوط به هک (از دید منفی) و مسائلی که باعث آزار و اذیت دیگران شود اکیداً در سایت ممنوع می باشد. فقط موارد مثبت مانند برنامه ها و آموزش موارد امنیتی سیستم و مقابله با هكران و مشابه که برای کاربران مفید واقع شود، مجاز است. در صورتی که غیر از این عمل شود آن اكانت در اولین فرصت حذف خواهد شد.

9- مسئولیت تمامی فایلها و یا تصاویر و ... كه از طریق سایت رد و بدل میشوند بر عهده كاربر فرستنده میباشد و سایت در قبال این گونه مسایل هیچ تعهدی در زمینه سالم بودن آنها، ویروسی نبودن آنها و ... ندارد. ما به شما پیشنهاد میكنیم حتما پس از دریافت فایلها و ... آنها را قبل از استفاده توسط نرم افزارهایی كه كار ویروس یابی و اسكن فایلها را بر عهده دارند، چك نمایید.

10- برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوال از انجمنها استفاده نمایید در صورتی كه مستقیما با یك كاربر از طریق ایمیل ، چت و یا هر طریقه دیگری ارتباط داشته باشید سایت هیچ گونه تعهدی در مقابل بوجود آمدن مشكالات احتمالی نخواهد داشت.

11- در صورت مشاهده هر گونه بی احترامی به كاربران دیگر و مدیران و مسئولان سایت با كاربر مربوطه برخورد خواهد شد و در صورت لزوم دسترسی وی به انجمنها قطع خواهد شد.

12- تغییر نام كاربری فقط توسط مدیر سایت مجاز است . چنانچه تمایل به تغییر نام كاربر خود دارید برای مدیران ارشد سایت پیغام خصوصی ارسال نمایید و در آن پیغام نام كاربری قبلی ، نام كاربری جدید و آدرس ایمیل خود را قید نمایید.

13- چنانچه تاپیک و یا پیغامی‌ از کاربران توسط مدیری در انجمن حذف و یا ویرایش شد در صورت داشتن سوال در این رابطه و یا خواهان جویا شدن علت موضوع لطفا برای مدیر آن انجمن یک پیغام خصوصی‌ ارسال کرده و سوال خود را به صورت خصوصی‌ مطرح کنید تا آن مدیر نیز در اینباره شمارا راهنمایی‌ و جواب سوالات شمارا بطور کامل بدهد. در صورت مطرح کردن سوال در این رابطه و یا جویا شدن علت موضوع در انجمن های عمومی‌ آن ارسال و یا تاپیک زائد سریعا حذف خواهد شد و شما نیز جواب سوال خودرا دریافت نخواهید کرد.

14- در صورت ملاحظه هرگونه مسایل خلاف قوانین انجمن از یک کاربر در صورت تمایل آدرس تاپیک را برای مدیر آن انجمن ارسال نمائید تا سریعا به موضوع رسیدگی‌ شود، همچنین می توانید برای برخورد سریع تر از گزینه ی گزارش به مدیر استفاده کنید. این دکمه در زیر هر پست وجود دارد و چنانچه با پستهای خلاف قوانین انجمن ها برخورد کردید، کافیست دکمه گزارش به مدیر که در زیر همان پست وجود دارد را کلیک کنید تا به مدیر مربوطه گزارش داده شود. چنانچه کاربری خود بجای مدیر در زمینه ای تصمیم گیری و شخصا با کاربر دیگری برخورد کند سریعا ارسال کاربر تذکر دهنده حذف و به او اخطار داده خواهد شد.

15- در صورت ملاحظه هرگونه ارسال تمسخر آمیز، توهین آمیز و یا مسایل و مشکلات شخصی‌ در مورد یک کاربر و یا یک مدیر در انجمن ها آن ارسال سریعا حذف و در صورت تکرار موجب برخورد با آن کاربر خواهد شد.

16- هرگونه بحثی‌ که موجب انحراف تاپیک ها از مسیر اصلی‌ خود بشود که به نوعی برخلاف قوانین انجمن باشد در صورت تشخیص مدیران، در صورت لزوم تاپیک و یا بحث های اضافه حذف خواهد شد. بنابراین کاربران موظف هستند از تاپیک های ارسال شده خود مراقبت کنند و از منحرف شدن آن جلوگیری کنند. در صورتی‌ که کاربری باعث انحراف تاپیک های ارسالی‌ شما شد میتوانید لینک تاپیک را برای مدیر آن انجمن ارسال نمائید تا در صورت لزوم با آن کاربر برخورد شود.

17- بعضی از بخش های سایت (انجمنها) یك سری قوانین خاص خود را دارند كه تمامی كاربران علاوه بر رعایت قوانین ذكر شده در این بخش ملزم به رعایت قوانین هر بخش نیز میباشند.

18-خرید و فروش در پیغام خصوصی تنها در صورت دو طرفه بودن رابطه مجاز می باشد. اما در صورتی که کاربری از شما به دلیل ارسال پیغام های خصوصی تبلیغاتی، اسپم ، توهین و غیره شکایت کرد، بعد از بررسی شدن موضوع، بخش پیغام خصوصی شما بسته خواهد شد.

19- ایجاد حساب کاربری شبیه نام کاربری مدیران سایت و یا استفاده از آواتار و یا اطلاعات آنها که باعث سردر گمی کاربر خواهد شد، ممنوع است و در صورت مشاهده دسترسی کاربر بدون اخطار قبلی بسته خواهد شد.

20- مزاحمت برای مدیران در پیغام خصوصی یا تشویق دیگران برای این امر، خلاف قوانین محوب می شود و در صورتی که کاربر یکبار به قوانین توجه نکرد، با وی برخورد جدی خواهد شد.به مدیران تاکید شده از دادن پاسخ سوالهای نرم افزاری و سخت افزاری کاربران در پیغام خصوصی پرهیز کنند.مدیر هر انجمن تنها مسئول برقراری و حفظ نظم در آن انجمن می باشد و لزوماً هیچ گونه مسئولیتی در قبال پاسخ به کاربران ندارد.در صورتی که سوالی دارید تاپیک آن را در انجمن مربوطه ایجاد کنید چرا که جواب سوالات شما داخل پیغام خصوصی به هیچ عنوان داده نخواهد شد.( برای مثال در صورتی که قصد دارید کدی در PHP بنویسید پس از سرچ اگر نتیجه ای نگرفتید با پیغام خصوصی از مدیر بخش آموزش PHP پرسیده نشود، بلکه باید تاپیکی جداگانه در انجمن آموزش PHP ایجاد شود)

21- به دلیل حمایت انجمن وب دیزاین تاک، از برنامه نویسان و طراحان ایرانی گذاشتن لینک دانلود از طرحها و برنامه های ایرانی خلاف قوانین سایت می باشد.

22- تبلیغ سیستم هایی که به صورت هرمی ، عضو گیری و تبلیغات کلیلی کار می کنند خلاف قوانین سایت می باشد.

23- این انجمن با هیچ انجمن دیگری نه خصومتی دارد و نه دشمنی. لذا با هرگونه توهین، بدگویی ، انتقاد از انجمن های مشابه و یا مدیران سایت های مشابه دیگر شدیدا برخورد خواهد شد.

24- سعی خواهد شد تا به ارسال های شما در اسرع و پاسخ داده شود اما در صورت عدم دریافت پاسخ هیچ مسئولیتی متوجه انجمن نمیباشد

25 - زبان این سایت فارسی است. لذا از نوشتن مطالب به صورت پنگلیش (Salam) جداً خودداری کنید.

تبصره :
- كاربران عزیز لطفا مشكلات سایت را در بخش نظرات و پیشنهادات مطرح كنید و یا به مدیران فنی سایت از طریق پیغام خصوصی اطلاع دهید.

- از ارسال سوالات و مشكلات شخصی خود (غیر از مواردی كه در بالا ذكر شد) برای مدیران و مسئولین انجمنها بصورت پیغام خصوصی خودداری نمایید در غیر این صورت هیچ ترتیب اثری داده نخواهد شد.

قانون كپی:
در صورتی كه میخواهید از مباحث و آموزشهایی كه در این انجمنها ذكر شده است در جایی دیگر و یا در سایت خود استفاده كنید ذكر نام سایت و نام نویسنده مطلب الزامیست و در صورت امكان لینك پیغام را هم برای اطلاعات بیشتر ذكر نمایید.

با خواندن این قوانین شما مسئولیت رفتار و ارسالهای خود را در سایت به عهده خواهید گرفت. در صورتی که از قوانین مذکور حمایت نکنید (در صورت امكان) به شما اخطار داده خواهد شد و در صورت تکرار حساب شما از سایت حذف خواهد شد.

به امید اینكه لحظات خوش و پرباری را در انجمن خودتان سپری نمایید.
لینک مرجع